Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce Letní fotosoutěž Život v Evropě
Datum 01.07.2021 - 30.09.2021
Typ akce Ostatní
Místo akce Královehradecký kraj / Hradec Králové / ČR
Popis akceLetošní ročník fotosoutěže je zaměřen na rozmanitost evropského způsobu života a podporu evropské demokracie. V médiích můžeme slyšet o evropských hodnotách, institucích a měně. Co ale skutečně tvoří Evropu, jsou lidé, kteří mají své sny, touhy, plány, ale také chyby. Ukažte světu, co pro Vás znamená být Evropanem a zúčastněte se letní fotosoutěže.

Rovnost, demokracie, solidarita a tolerance.

Co pro Vás znamená být Evropanem?

Podařilo se Vám na cestách zachytit, jak se žije v Evropě? Byla Vaše fotografie pořízena v některé z členských zemí Evropské unie a nese s sebou zajímavý příběh? Pak neváhejte a pošlete nám Vámi zachycený moment na e-mail fotosoutez@euroskop.cz.

Tři nejzdařilejší snímky vybere odborná porota složená z profesionálních fotografů. Speciální cena bude udělena autorovi nejoriginálnější fotografie.

 

Pravidla:

Termín: 1. 7. 2021 – 30. 9. 2021

Fotografie zasílejte na email fotosoutez@euroskop.cz. U soutěžní fotografie musí být uveden název fotografie a místo pořízení včetně zvoleného tématu a doplňujících informací k fotografii. Do e-mailu dále uveďte své jméno, adresu a telefon, abychom Vás mohli v případě výhry kontaktovat. Do kolonky pro předmět uveďte FOTOSOUTĚŽ ŽIVOT V EVROPĚ

Každý soutěžící smí zaslat do soutěže pouze jednu fotografii.

Témata, kam lze snímek zařadit, jsou:

  • Evropa, která pomáhá (solidarita, dobrovolnictví atd.)
  • Evropa na scestí (boj za lidská práva, demonstrace atd.)
  • Evropa plná příležitostí (stáže, studium a práce v zahraničí)
  • Evropa tradiční (zvyky, obyčeje, festivaly, průvody)
  • Evropa budoucnosti (moderní architektura, technologie, digitalizace atd.)

 

Pravidla soutěže naleznete ZDE, další informace rovněž na facebookové stránce soutěže Fotosoutěž Nová tvář Evropy či na webových stránkách organizátorů.

 

Ceny pro vítěze soutěže:

1. místo = čtečka e-knih v hodnotě 3000,- + kniha 100 fotografií, které změnily svět

2. místo = poukázka FOTOLAB na nákup fotoknihy či fotografického vybavení v hodnotě 2000,- + kniha 100 fotografií, které změnily svět

3. místo = poukázka FOTOLAB na nákup fotoknihy či fotografického vybavení v hodnotě 1000,- + kniha 100 fotografií, které změnily svět

 

Speciální cena za originalitu = kniha 100 fotografií, které změnily svět

 

obr

Soutěž se koná u příležitosti Konference o budoucnosti Evropy.

Fotografickou soutěž ŽIVOT V EVROPĚ ve spolupráci pořádají Eurocentrum Hradec Králové, Eurocentrum Pardubice, Europe Direct Hradec Králové a Europe Direct Pardubice.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty