Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Město Litomyšl přivítalo zástupce škol z celé ČR

04.03.2020

Festival vzdělávání, který Vás nakopne!
Tři dny plné inspirace: 11 přednášek, 30 workshopů, diskuze, doprovodný program. Atmosféra, na kterou se nezapomíná. Prostě Litomyšl.

V pořadí čtvrtý ročník oblíbeného festivalu Nakopněte svoji školu se uskutečnil ve dnech 23. – 25. 2. 2020. Zámecký areál města Litomyšl přivítal internetovou televizi DVTV, tentokrát s moderátorkou Danielou Drtinovou. Nejvýznamnějšími hosty byli marketingový specialista Martin Jaroš nebo novinářka Silvie Lauder.

Festival se každoročně těší enormnímu zájmu ze strany odborné veřejnosti. Již dva měsíce před samotnou akcí byla všechna místa pro účastníky obsazena, včetně velkého množství náhradníků.

Smyslem festivalu Nakopněte svoji školu je poskytnout ředitelům škol, pedagogům, rodičům i studentům možnost lépe se zorientovat v současných trendech a vztazích, které utvářejí školu 21. století, stejně jako ve způsobech vedení školy budoucnosti.  Je to příležitost potkat nejenom špičky v oboru školství a vzdělávání, ale také řadu inspirativních osobností z oborů příbuzných.  Kromě přednášek mají účastníci na výběr z celkem třiceti workshopů, kde mohou načerpat konkrétní a praktické informace.

Příspěvková organizace Zámecké návrší, které je pořadatelem celé akce, naplňuje své poslání udržovat kontinuitu centra kultury a vzdělanosti právě na zámeckém návrší v Litomyšli.

Eurocentrum Pardubice nabízelo přednášky, programy a besedy pro školy. Dále prezentovalo svoji činnost a nabízelo konzultace o možnostech studia, práce, stáží a dobrovolnictví nejen v zemích EU. Na stánku byly rovněž připraveny soutěže a hry o Evropě a Evropské unii.

 

Autor: EC Pardubice a Zámecké návrší Litomyšl
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty