Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Actionbound - S Eurocentrem po Ostravě!
Datum 01.06.2020 09:00 - 30.06.2020 18:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Moravskoslezský kraj / Ostrava / Ostrava - centrum
Popis akceKvíz v terénu na téma EU! Během hodinové procházky centrem Ostravy plníte úkoly, sbíráte body a soutěžíte!

Vzhledem k příjemnému jarnímu počasí a postupnému uvolňování vládních opatření se nᚠdalší kvíz odehraje venku, tzv. v terénu! Jedná se o kombinaci venkovní procházky, vědomostního kvízu s prvky hledaček a speciálních misí. Vše probíhá za pomocí aplikace Actionbound na mobilním telefonu, takže nepotřebujete žádné papíry ani tužky. 

Tematicky se kvíz věnuje základním znalostem o Evropské unii, prostor je také na Vaše vlastní názory a stanoviska. Součástí je rovněž hledání zadaných lokalit, nebo úkolů (např. něco vyfotit). Jedná se tedy o takové interaktivní opakování všeobecného přehledu v příjemném venkovním prostředí. Vyhrát navíc můžete deskovou hru "Procestuj Evropu".

Aplikace je ke stažení zdarma a využít ji můžete i v budoucnu po celé Evropě. Pokud jste se s aplikací dosud nesetkali, níže naleznete návod, jak s ní pracovat, je to ale velmi intuitivní. V České republice není dosud tolik rozšířená jako v jiných evropských zemích, kde se běžně používá v rámci formálního i neformálního vzdělávání či jiných aktivit. Více informací naleznete také zde.

K účasti je potřeba mobilní telefon, stáhnutá aplikace Actionbound a nᚠQR kód z letáčku - níže. Hrát můžte v online i offline verzi - viz instrukce.

Trasa je nenáročná, měří cca 3 km, je možno ji absolvovat pěšky či na kole. Začátek je u Nové radnice, konec u železniční zastávky Ostrava - Stodolní. Celá tour Vám zabere cca 60 minut.

Vytvořená tour je k dispozici do konce června 2020, aplikaci ale můžete používat i nadále. 

Letáček ke stažení s naším QR kódem je k dispozici ZDE.

Návod na použítí aplikace Actionbound v praxi ZDE.

V případě dotazů nás kontaktujte. 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty